Форекс каталог
Понедельник, 30.01.2023

[ Новые сообщения · Обзор форума · Участники · RSS · Правила форума ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Ostrik, Tisha™  
Форум (главная) » Авторские блоги » Блог Ostrik » ЕКОНОМІЧНО ОБГРУНТОВАНИЙ ВАЛЮТНИЙ КУРС USD/UAH (Розрахунок економічно обгрунтованого курсу USD/UAH)
ЕКОНОМІЧНО ОБГРУНТОВАНИЙ ВАЛЮТНИЙ КУРС USD/UAH
OstrikДата: Среда, 07.03.2012, 12:57 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Группа: Spread_Trader
Сообщений: 352
Репутация: 25
Статус: Оффлайн
Цей документ надається винятково як інформація.
Дані публікації в жодному разі не претендують на всеосяжний і повний аналіз ринку. Будь-які думки, висловлені в цьому звіті, мають суб'єктивний характер і можуть відрізнятися від точки зору інших структурних підрозділів Інституту еволюційної економіки в зв'язку з використанням різної методології, підходів і припущень при проведенні аналізу. Всі точки зору і думки (включаючи затвердження та прогнози) належать тільки Інституту еволюційної економіки і можуть бути змінені без попередження або повідомлення. Представлені в документі думки виражені з урахуванням ситуації на дату виходу матеріалу.
Ми не стверджуємо, що наведена інформація й думки правильні або представлені повністю, однак вони базуються на даних, отриманих з надійних джерел.
Дані публікації в жодному разі не покликані виступати в ролі керівництва до прийняття рішень та рекомендацій до купівлі або продажу валюти, цінних паперів тощо, оскільки мають суто ознайомчий характер. Автори не несуть жодної відповідальності або зобов'язань щодо збитків через прийняті на основі даних публікацій рішення.


Флюгер был приколочен намертво - и ветер обречённо дул в указанном направлении...

Сообщение отредактировал Ostrik - Среда, 07.03.2012, 17:02
 
OstrikДата: Среда, 07.03.2012, 17:01 | Сообщение # 2
Генерал-майор
Группа: Spread_Trader
Сообщений: 352
Репутация: 25
Статус: Оффлайн
ЕКОНОМІЧНО ОБГРУНТОВАНИЙ ВАЛЮТНИЙ КУРС USD/UAH місячний огляд Січень 2012 р.

З початку світової фінансової кризи й до сьогодні, на тлі зростання ризиків та невизначеності щодо розвитку економічної ситуації як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках України, особливо актуальним є питання прогнозу курсу національної валюти.
Останнім часом ситуацію на валютному ринку в Україні можна охарактеризувати як «відносно стабільну», чому в свою чергу сприяв регулятор, проводячи валютні інтервенції та операції зі скорочення грошової пропозиції (адміністративний вплив).
Однак девальваційні настрої як населення, так і юридичних осіб зростають, особливо на тлі поширення ЗМІ та незалежними експертами негативних прогнозів.
Ця стаття є спробою відповісти на запитання: «Яким був би курс національної валюти за умови відсутності його штучного укріплення?».
Нижче наведено методи та результати проведених розрахунків.


Для розрахунку економічно обґрунтованого курсу гривні до долара США використовувалися такі моделі:

1) Currency Board (валютна рада, валютний комітет, валютне регулювання, механізм стовідсоткового резервування, валютний щит і т.п.) – передбачає, що вся валюта країни, яка прив'язує свою валюту (гривню) до вільноконвертованої валюти (долар США), повинна бути забезпечена даною ВКВ.
Іншими словами – це модель попиту і пропозиції, де в якості товарів виступають дві валюти. У цьому випадку в якості попиту виступає грошовий агрегат М1 (готівкові кошти в обігу поза депозитними корпораціями) та переказні депозити в національній валюті, а в якості пропозиції валюти виступають валютні резерви НБУ.

2) Relative РРР (теорія відносного ПКС) – враховує зміну обмінного курсу між валютами двох країн пропорційно відносній зміні рівня цін у цих країнах.

Довідково: кумулятивний показник інфляції в Україні, розрахований, починаючи з вересня 2008 року (початок світової фінансової кризи), станом на 01.02.2012 становив 36,8%, у той час як в США та Єврозоні – 4,6% та 4,5% відповідно.
Різниця між рівнем інфляції в Україні та основними торговельними партнерами – США і Єврозоною – становить 32 в.п., Росією – лише 6,3 в.п.


Графік. Динаміка ІСЦ в Україні та країнах-основних торговельних партнерах, вересень 2008 р.= 100%


3) Індекс РЕОК (Реальний ефективний обмінний курс) – показник, який характеризує зміну вартості національної грошової одиниці протягом певного періоду з урахуванням зміни номінального обмінного курсу національної грошової одиниці стосовно валют країн-основних торговельних партнерів та зміни співвідношення внутрішніх (національних) та зовнішніх (країн-основних торговельних партнерів) цін.
Індекс РЕОК є одним з індикаторів цінової конкурентоспроможності країни у міжнародній торгівлі, в цьому випадку розрахований на базі рубля, євро та долара США.

4) Індексований курс USD/UAH до РЕОК 2008 р. – індексований курс USD/UAH на рівень інфляції відповідного періоду (починаючи з вересня 2008 р.), який, враховуючи зміну інфляції в Україні та у країнах-основних торговельних партнерах (США, Єврозона, Росія), протягом 2009 – січня 2012 рр. підтримував би конкурентоспроможність України на рівні кінця 2008 р.

5) Середній USD/UAH (середнє арифметичне значення між методами Currency Board, Relative РРР та Індексований курс) – середнє значення курсу, яке дозволяє мінімізувати похибки попередніх чотирьох методів.

Середній між вищезазначеними методами економічно обґрунтований курс USD/UAH на кінець січня 2012 р. становить 9,8 грн./дол. США.
Діапазон економічно обґрунтованого (справедливого) курсу гривні до долара США становить 9,4 – 10,3 грн./дол. США.

Графік. Динаміка РЕОК, офіційного та розрахункового курсу гривні до долара США на кінець періоду в 2008-2012 рр.


Відхилення від офіційного курсу грн./дол. США в січні 2012 р. становить 18,2%.
Показник «відхилення» показує, наскільки офіційний курс гривні до долара США відрізняється від економічно обґрунтованого: ревальваційне відхилення означає переоцінку гривні відносно долара США та зростання девальваційних ризиків.

Графік. Відхилення офіційного курсу гривні до долара США від розрахункового в 2008-2012 рр., % («+» – девальвація, «-» – ревальвація).


Отже, розрахунки свідчать, що, виходячи з поточної економічної ситуації, курс гривні до долара США повинен становити близько 10 грн./дол. США.

Таким чином, говорячи про прогнозну динаміку курсу гривні до долара США можна зробити висновок, що у разі відновлення фундаментальних пропорцій через кризові процеси курс гривні до долара США може сягнути вище позначки 10 грн./дол. США – відновлення рівноважного значення курсу, але на більш низькому рівні.
Прикрепления: 4303821.jpg(95.3 Kb) · 1892340.jpg(94.0 Kb) · 2325623.jpg(92.7 Kb)


Флюгер был приколочен намертво - и ветер обречённо дул в указанном направлении...

Сообщение отредактировал Ostrik - Среда, 07.03.2012, 18:25
 
OstrikДата: Среда, 16.05.2012, 17:43 | Сообщение # 3
Генерал-майор
Группа: Spread_Trader
Сообщений: 352
Репутация: 25
Статус: Оффлайн
ЕКОНОМІЧНО ОБГРУНТОВАНИЙ ВАЛЮТНИЙ КУРС USD/UAH місячний огляд Березень2012 р.

Більш детально про методику розрахунку економічно обґрунтованого курсу USD/UAH.

Розрахунковий економічно обґрунтований курс USD/UAH на кінець березня 2012 р. становив 9,7 грн./дол. США.
Діапазон економічно обґрунтованого (справедливого) курсу гривні до долара США становить 9,3 – 10,2 грн./дол. США.

Графік. Динаміка РЕОК, офіційного та розрахункового курсу гривні до долара США на кінець періоду в 2008-2012 рр.Відхилення від офіційного курсу грн./дол. США в березні становило 18%.

Графік. Відхилення офіційного курсу гривні до долара США від розрахункового в 2008-2012 рр., % («+» – девальвація, «-» – ревальвація).Показник «відхилення» показує, наскільки офіційний курс гривні до долара США відрізняється від економічно обґрунтованого: ревальваційне відхилення означає переоцінку гривні відносно долара США та зростання девальваційних ризиків.

Розрахунки свідчать, що, виходячи з поточної економічної ситуації, курс гривні до долара США повинен становити близько 10 грн./дол. США.

Прикрепления: 7969017.jpg(361.9 Kb) · 1833524.jpg(293.6 Kb)


Флюгер был приколочен намертво - и ветер обречённо дул в указанном направлении...

Сообщение отредактировал Ostrik - Среда, 16.05.2012, 17:45
 
AcadДата: Среда, 16.05.2012, 18:27 | Сообщение # 4
Сержант
Группа: Пользователи
Сообщений: 21
Репутация: 7
Статус: Оффлайн
як колишній макроекономіст дійсному макроекономісту можу сказать тільки одне - ти молодчага) вкурив таки що звідки береться і куди дівається, розвивайся і далі, з Богом respect
 
OstrikДата: Понедельник, 15.10.2012, 16:49 | Сообщение # 5
Генерал-майор
Группа: Spread_Trader
Сообщений: 352
Репутация: 25
Статус: Оффлайн
ЕКОНОМІЧНО ОБҐРУНТОВАНИЙ ВАЛЮТНИЙ КУРС USD/UAH місячний огляд Вересень 2012 р.

Графік. Динаміка РЕОК, офіційного та розрахункового курсу гривні до долара США на кінець періоду в 2008-2012 рр.Розрахунковий економічно обґрунтований курс USD/UAH на кінець вересня 2012 р. становив 10 грн./дол. США

Графік. Відхилення офіційного курсу гривні до долара США від розрахункового в 2008-2012 рр., % («+» – девальвація, «-» – ревальвація).Відхилення від офіційного курсу
грн./дол. США в березні становило 20%.

Довідково. Показник «відхилення» показує, наскільки офіційний курс гривні до долара США відрізняється від економічно обґрунтованого: ревальваційне відхилення означає переоцінку гривні відносно долара США та зростання девальваційних ризиків.

Прикрепления: 5237373.jpg(332.0 Kb) · 3451333.jpg(232.3 Kb)


Флюгер был приколочен намертво - и ветер обречённо дул в указанном направлении...

Сообщение отредактировал Ostrik - Понедельник, 15.10.2012, 16:51
 
Форум (главная) » Авторские блоги » Блог Ostrik » ЕКОНОМІЧНО ОБГРУНТОВАНИЙ ВАЛЮТНИЙ КУРС USD/UAH (Розрахунок економічно обгрунтованого курсу USD/UAH)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Зарегистрированные пользователи, побывавшие сегодня на форуме:
Поиск по форуму (insider search engine):