Форекс каталог
Понедельник, 30.01.2023

[ Новые сообщения · Обзор форума · Участники · RSS · Правила форума ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Ostrik, Tisha™  
Форум (главная) » Авторские блоги » Блог Ostrik » Прогноз динамики курса гривны к доллару США (USD/UAH), укр. (Анализ денежно-кредитного рынка, риски валютного рынка)
Прогноз динамики курса гривны к доллару США (USD/UAH), укр.
OstrikДата: Среда, 08.05.2013, 14:34 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Группа: Spread_Trader
Сообщений: 352
Репутация: 25
Статус: Оффлайн
Цейдокумент надається винятково як інформація.
Дані публікації в жодному разі не претендують на всеосяжний і повний аналіз ринку.
Будь-які думки, висловлені в цьому звіті, мають суб'єктивний характер. Всі точки зору і думки (включаючи затвердження та прогнози) належать тільки автору і можуть бути змінені без попередження або повідомлення. Представлені в документі думки виражені з урахуванням ситуації на дату виходу матеріалу. Ми не стверджуємо, що наведена інформація й думки правильні або представлені повністю, однак вони базуються на даних, отриманих з надійних джерел. Дані публікації в жодному разі не покликані виступати в ролі керівництва до прийняття рішень та рекомендацій до купівлі або продажу валюти, цінних паперів тощо, оскільки мають суто ознайомчий характер.
Автори не несуть жодної відповідальності або зобов'язань щодо збитків через прийняті
на основі даних публікацій рішення.


Щодо ситуації на грошово-кредитному ринку та прогноз динаміки курсу гривні до долара США у коротко- та середньостроковій перспективі.

Підсумки 2012 року
Протягом 2012 року НБУ з метою стабілізації ситуації на валютному ринку та утримання інфляції на низькому рівні, проводив жорстку монетарну політику внаслідок чого монетарна база зросла на 6,4% до 255,3 млрд. грн. а грошова маса на 12,8% до 773,2 млрд. грн.
Довідково. Зовнішні умови функціонування економіки України в 2012 році були несприятливими, тому, на противагу деяким спробам НБУ збільшувати ліквідність в системі, валютний канал виконував функцію абсорбенту. З іншого боку зростанню ліквідності не сприяли автономні чинники - значні обсяги відтоку бюджетних коштів з банківської системи.
Слід зазначити, що значне зростання основних показників грошово-кредитного ринку відбулося в останньому місяці року (половина річного приросту грошової маси припадає саме на грудень), що пояснюється сезонними чинниками , тоді як упродовж інших періодів звітного року позитивна динаміка основних монетарних показників була незначною.
Зазначене сприяло утриманню протягом року офіційного курсу гривні до долара США на рівні 7,99 грн./дол. США (девальвував лише на 0,04%), а приріст індексу споживчих цін становив “мінус” 0,2 % (порівняно з 4,6% у 2011 році), приріст базового індексу споживчих цін – 0,8% (6,9%).
Поточна ситуація.
У листопаді та грудні 2012 року, січні п.р. відбувалося зростання середнього рівня коррахунків на 10,7% до 20 млрд. грн., 16,3% до 23,3 млрд. грн. та 18% до 27,4 млрд. грн. відповідно. У лютому середньомісячний рівень коррахунків хоча і зменшився на 6,3%, однак знаходився на високому рівні – 25,7 млрд. грн. Зростання рівня ліквідності сприяло зменшенню вартості коштів на міжбанку.
Динаміка середньозваженої вартості коштів у нацвалюті наміжбанківському ринку

Динаміка коррахунків та вартості коштів на міжбанківському ринку в 2011–2013 рр., млн.
грн., %


Зважаючи на зростання ліквідності в системі, починаючи з січня п.р. НБУ відновив активне використання стерилізаційних операцій, розширивши спектр строковості та встановлюючи ставки за ними на високому рівні.
Довідково. З червня 2012 року мобілізаційні операції не використовувалися як інструмент  регулювання грошово-кредитного ринку.

Динаміка мобілізаційних операцій НБУ та їхній вплив на ліквідність банківської системи у
2011–2013 рр.


Сальдо з мобілізації ліквідності у січні та лютому п.р. було сформовано від’ємне –2,8 млрд. грн. та 4,4 млрд. грн. відповідно (з початку року 7,3 млрд. грн.), однак, в обсягах значно менших, ніж залучення коштів: 15,1 млрд. грн. та 14,8 млрд. грн. відповідно, що пояснюється переважанням у структурі короткострокових операцій.
Сальдо кредитів, наданих шляхом проведення тендеру на строк 90/360 днів у січні-лютому п.р., зважаючи на незначні обсяги (326 млн. грн.) та короткостроковість наданих кредитів становило лише 64 млн. грн.
Слід зауважити, що тендери на строк 90/360днів практично не використовується як інструмент підтримки банківської системи, зважаючи на побоювання НБУ щодо перетоку наданих коштів на валютний ринок. Переважна більшість наданих кредитів залишається
короткостроковими з обсягами не перевищуючими 1 млрд. грн., що у свою чергу створює тиск на ставки на боргових ринках(зростання вартості депозитів та дохідності ОВДП).

Обсяги наданих коштів, коштів до погашення та сальдо кредитів рефінансування у 2012-2013
рр., млн. грн.


У свою чергу,починаючи з жовтня 2012 року НБУ знижує загальний обсяг операцій з
рефінансування, однак найбільшу частку уструктурі наданих кредитів продовжують займати операції прямого репо (від 23%до 89 %, що мало б свідчити про проведення політики НБУ, спрямованої на активізацію фінансування дефіциту бюджету за участю комерційних банків в аукціонах на первинному ринку.

Питома вага інструментів рефінансування в його загальному обсязі та загальна кількість
банків, у 2011–2013 рр., % та од.


Однак ситуація,яка склалася на борговому ринку свідчить про триваючу практику адміністрування
ринку з боку НБУ та Мінфіну, що виявляється у відсутності прозорих умов отримання довгострокових кредитів і, як наслідок, нерівномірного розподілення ресурсу між суб’єктами фінансових відносин. Найбільші обсяги рефінансування отримували банки, які потім виступали основними контрагентами Мінфіну на аукціонах з розміщення державних облігацій. Наявні на балансі ОВДП банки спрямовували на отримання кредитів НБУ шляхом проведення операцій репо.
Довідково. У жовтні 2012 року для компенсації різниці у тарифах до Держбюджетубуло внесено зміни, що передбачають пряме фінансування Нафтогазу, – додаткові бюджетні видатки  обсягом 3,9 млрд. грн.
У листопаді перша спроба розмістити семирічні та п’ятирічні облігації не отримала  жодної заявки. З огляду на це було проведено ще один позаплановий аукціон здещо зміненими строками обігу облігацій та перенесенням розрахунків на день аукціону. Одна заявка від дружнього банку на п’ятирічні облігації обсягом 1,89 млрд. грн. була задоволена під 14,3%. Семирічні облігації також отрималиодну заявку, під 14,3%, однак з дещо більшим обсягом – 2 млрд. грн. Загальний обсяг розміщення (3,9 млрд. грн.)збігся з обсягом прямого фінансування «Нафтогазу», передбаченого змінами до закону про держбюджет у жовтні. Угрудні 2012 року обсяг операцій рефінансування шляхом проведення прямого репо становив 3,9 млрд. грн.Відмінність поточної ситуації від стану який склався на борговому ринку у ІІ півріччі 2012 року виявляється у зниженні ставок залучення коштів на міжбанківському ринку, але висока ринкова дохідність (комерційні банки, які мають надлишкову ліквідність не згодні фінансувати дефіцит бюджету за ставками, які пропонуються Мінфіном), пропонована комерційними банками, свідчить про наявність дисбалансів. З початку року попит з боку комерційних банків на гривневі ОВДП утримується на високому рівні, з іншого боку комерційні банки якщо і виставляють заявки на купівлю, то на короткострокові ОВДП, при чому рівень ставок за якими вони згодні купувати облігації коливається в межах 15,3-20% в той час, як заявки «дружніх» або підконтрольних Державі банків тримаються на рівні 14,3% під які, відповідно, і проходить найбільша кількість неринкових розміщень з найбільшими обсягами та строковістю.

Обсяги поданих, задоволених заявок, загальний обсяг випуску на аукціонах та залишки
коштів на кореспондентських рахунках банків у 2012-2013 рр., млн. грн.


* Зеленою рамкою виділіені номіновані у дол. США ОВДП, жовтою- індексовані
ГривневіОВДП отримують найбільшу кількість заявок з дохідністю, яка не задовольняє Мінфін, що стає приводом їх відхилення. Зіншого боку утримується стійкий попит на ОВДП номінованих у доларах США – 47% від загального обсягу проти 42% на гривневі облігації.

Рівні дохідності ОВДП, відповідно до терміну обігу у 2012-2013 рр., % та роки

Кількість поданих заявок у розрізі валют на аукціонах та рівень коррахунків у 2012-2013 рр., шт. та млн. грн.


Попит на ОВДП (валютна структура)


Зважаючи на низхідний тренд розвитку промислового виробництва майже впродовж усього 2012 року, можна припустити, що політика НБУ спрямована на відновлення ділової активності шляхом збільшення  ліквідності та обмежень на ринку ОВДП.
Довідково. Падіння кумулятивних темпів промисловості за підсумками 2012 року становило 1,8% (зростання на 7,6% у 2011 році, в останнє обсяги промислового виробництва скорочувалися у кризові 2008-2009 роки), серед головних внутрішніх причин якого, зокрема, можна виділити низькі обсяги кредитування реального сектору економіки, що у найбільшій мірі відчувала машинобудівна галузь.
У грудні 2012 року спостерігалася нетипова місячна динаміка промислового виробництва – як у розрахунку до відповідного місяця попереднього року, так і до попереднього місяця - промислове виробництво продемонструвало скорочення (“мінус”7,8% та “мінус” 4,2% відповідно), чого не спостерігалося навіть у кризові2008-2009 роки. Найбільший негативний внесок у грудні чинило поглиблення тенденції до зменшення обсягів виробництва в металургії та машинобудуванні, а також у добувній промисловості.
Обсяг кредитів, наданих юридичним особам, за2012 рік зріс лише на 5,1% (у грудні 2012 року до грудня 2011 року), в той час як за 2011 рік зростання становило 14,9%. Рівень середньомісячних кредитних ставок суб’єктам господарювання станом на 1 січня 2013 року становив у національній валюті – 17,5%, у іноземній валюті – 9,3% (станом на 1 січня 2012 року відповідно 17,2% та 8,4 % )
Іншою причиною збільшення гривневої маси може бути намагання НБУ збільшити інфляцію.
Довідково. ІСЦ за офіційними даними “мінус”0,2 % у той час як у бюджет було закладено зростання 7,9%. Підвищення інфляції може сприяти надходжень до бюджету в т.ч. за рахунок ПДВ.
Прогноз.
Враховуючи негативні результати діяльності промисловості (скорочення на 1,8 % ), будівництва (на 8,3% ), сільського господарства (на 4,5 % ), транспорту (на 0,2 % ) разом з відсутністю якісного позичальника, з одного боку, та, з іншого,– насиченість кредитами торгівельної галузі (у січні 36% загального обсягу наданих кредитів), яка частково задовольняє попит на внутрішньому ринку за рахунок імпортних товарів та низький попит на кредити з боку реального сектору (зважаючи на нестабільну ситуацію в економіці підприємства не готові до довгострокового інвестування, ресурс потрібен лише для поповнення оборотного капіталу), продовження зазначеної спільної політики НБУ та Мінфіну несе ризики загострення ситуації на валютному ринку через зростання попиту на іноземну валюту.
У разі продовження використання НБУ стерилізаційних операцій з метою нівелювання ескалації напруги на валютному ринку на тлі від’ємних інтервенцій, відтік коштів із системи нівелюватиме намагання відновити кредитну підтримку реального сектору (зокрема, промислового виробництва та будівництва), тобто продовжуватиметься процес вимивання фінансових ресурсів у підприємств, які могли б бути спрямовані на виробничі потреби.
За умови відновлення Мінфіном ринкових розміщень ОЗДП за низькими ставками, що є можливим при подальшому збільшенні ліквідності (або утриманні її на високому рівні протягом тривалого часу), комерційні банки  спрямовуватимуть вільні кошти на фінансування дефіциту бюджету, а не на кредитування реального сектору економіки як більш ризикового напрямку розміщення вільного ресурсу, що з одного боку стимулюватиме інфляційні процеси, з іншого - позбавлятиме економічну систему формування вектору розвитку на ринкових засадах, оскільки цей процес набуватиме адміністративного регулювання.


Прикрепления: 8549614.jpg(46.1 Kb) · 7749544.jpg(427.9 Kb) · 1501798.jpg(303.5 Kb) · 6686725.jpg(296.1 Kb) · 0953465.jpg(99.3 Kb) · 3100043.jpg(158.2 Kb) · 5182804.jpg(147.9 Kb) · 7180864.jpg(54.2 Kb) · 1833197.jpg(186.2 Kb) · 5138268.jpg(165.8 Kb)


Флюгер был приколочен намертво - и ветер обречённо дул в указанном направлении...

Сообщение отредактировал Ostrik - Среда, 08.05.2013, 21:17
 
Форум (главная) » Авторские блоги » Блог Ostrik » Прогноз динамики курса гривны к доллару США (USD/UAH), укр. (Анализ денежно-кредитного рынка, риски валютного рынка)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Зарегистрированные пользователи, побывавшие сегодня на форуме:
Поиск по форуму (insider search engine):